Sort by

PenguinBoss has logged 255 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Annihilators

The Annihilators

1985
×
★★½
Edit this entry  
28
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tiger Cage 3

Tiger Cage 3

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Women on the Run

Women on the Run

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Extreme Justice

Extreme Justice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Go for Broke

Go for Broke

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fire Phoenix

Fire Phoenix

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Heavenly Bodies

Heavenly Bodies

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost Souls

Lost Souls

1980
×
★★★½
Edit this entry  
06
Devil Fetus

Devil Fetus

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
Curse of Evil

Curse of Evil

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Society

Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Descendant of the Sun

Descendant of the Sun

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Erotic Ghost Story

Erotic Ghost Story

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
The Eternal Evil of Asia

The Eternal Evil of Asia

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Peacock King

The Peacock King

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
She Shoots Straight

She Shoots Straight

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Chinese Torture Chamber Story

A Chinese Torture Chamber Story

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fruit is Swelling

The Fruit is Swelling

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
Calamity of Snakes

Calamity of Snakes

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bamboo House of Dolls

The Bamboo House of Dolls

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
Buddha's Palm

Buddha's Palm

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sex and Zen

Sex and Zen

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry