• Seaspiracy

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★