• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The First Purge

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Internet - The Movie

    ½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Deadpool

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Lucy

  • The Purge: Anarchy

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★½

  • The Purge

    ½

  • Now You See Me

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★½

  • E Aí... Comeu?

  • Sinister

    ★★

  • Project X

    ★★

  • Fast Five

    ★★★

  • Elite Squad: The Enemy Within

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Trash Humpers

    ★★★★★

  • Orphan

    ★★

  • The Hangover

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Knowing

  • Coraline

    ★★★★

  • Hancock

  • Iron Man

    ★★★

  • Jumper

  • Alvin and the Chipmunks

    ★★

  • Bee Movie

    ★★★

  • Elite Squad

    ★★★★

  • Paranormal Activity

    ½

  • Superbad

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Monster House

    ★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★½

  • Irreversible

    ★★★★

  • City of God

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★½

  • Buffalo '66

    ★★★★

  • Gummo

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★