PEDRO ✨ has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi

Taxi

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Edit this entry  
06
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ai Que Vida!

Ai Que Vida!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get the Grift

Get the Grift

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★
Edit this entry