• Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Morgan

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Jason Bourne

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Southpaw

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★½