saroja has logged 107 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
God of Love

God of Love

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Maara

Maara

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry