• Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★★½

  • Maara

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★