Sort by

Hannah Frey has logged 407 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
½
Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angela's Christmas Wish

Angela's Christmas Wish

2020
×
Edit this entry  
11
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
07
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
Edit this entry  
04
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Edge

The Edge

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
Edit this entry