• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • George Carlin's American Dream

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Father Stu

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • I Love My Dad

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Moonfall

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Wolf

    ★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½