Sort by

peachmangoplum has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
½
Edit this entry  
22
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
½
Edit this entry  
15
Behind the Frame

Behind the Frame

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bettie Page Reveals All

Bettie Page Reveals All

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hair

Hair

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Strawinsky and the Mysterious House

Strawinsky and the Mysterious House

2012
×
½
Edit this entry  
28
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Edit this entry  
28
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
Edit this entry  
03
The Other Side of the Mountain

The Other Side of the Mountain

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
Edit this entry  
10
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
01
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
Edit this entry  
28
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Sada

Sada

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★
Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Troll 2

Troll 2

1990
×
Edit this entry  
29
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★½
Edit this entry  
10
Munchausen

Munchausen

2013
×
Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★½
Edit this entry