Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Afire

Afire

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
09
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Edit this entry  
02
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Golda

Golda

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pachyderm

Pachyderm

2022
×
Edit this entry  
26
The After

The After

2023
×
Edit this entry  
25
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
El Conde

El Conde

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pete

Pete

2022
×
Edit this entry  
23
Rustin

Rustin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
NYAD

NYAD

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monster

Monster

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Passages

Passages

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Macunaima

Macunaima

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Long Way Home

Long Way Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry