Sort by

Paul has logged 51 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hall of Lost Steps

The Hall of Lost Steps

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power

The Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lore

Lore

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cinema Novo

Cinema Novo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suburban Birds

Suburban Birds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dinner Party

The Dinner Party

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Uncle

Uncle

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
South

South

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Let the Bullets Fly

Let the Bullets Fly

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Among the Living

Among the Living

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Colony

A Colony

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Seventh Day

On the Seventh Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Filming Haneke

Filming Haneke

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Violation

Violation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pelé

Pelé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yellow Fever

Yellow Fever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Epicentro

Epicentro

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Audrey

Audrey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry