Sort by

Paul has logged 58 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Hell of a Note

A Hell of a Note

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yes-People

Yes-People

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Church

The Church

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
kid 90

kid 90

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare Wakes

A Nightmare Wakes

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lucky

Lucky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rabbit Hunters

The Rabbit Hunters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lift You Up

Lift You Up

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Kin

Blood Kin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meanwhile on Earth

Meanwhile on Earth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry