Sort by

Paul has logged 674 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Le Bel Indifférent

Le Bel Indifférent

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranoia

Paranoia

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Edition

The Christmas Edition

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Come True

Come True

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Habit

Habit

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hail to the Deadites

Hail to the Deadites

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Winter's Night

Winter's Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowmance

Snowmance

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Meaning of Hitler

The Meaning of Hitler

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry