Sort by

Paul has logged 588 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Train Running: A History of the Oakland Blues

Long Train Running: A History of the Oakland Blues

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mohawk

Mohawk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Twenty Two

Twenty Two

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marvel Mon Amour

Marvel Mon Amour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fulta Fisher's Boarding House

Fulta Fisher's Boarding House

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iced

Iced

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry