Sort by

pboo24 has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry