• The Death of David Cronenberg

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Maria

    ★★★½

  • #Blue_Whale

    ★★

  • Indemnity

    ★★

  • Forever & Ever

    ★★★

  • School Radio to Major Tom

    ★★★★½

  • Romy & Laure... and the Mystery of the Enchanted Plug

  • Sexy Furby

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Macho Carne

  • Ghosting Gloria

    ★★★½

  • The Last Word

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Agnes

    ★★★★

  • The Lovers

  • Outside the Law: The Scanner Cop Revolution

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Les Trois Accords: Live dans le plaisir

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Last Night at the Strip Club

  • Première vague

    ★★★½

  • AzulScuro

  • Straight to VHS

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Is It Me?

  • Puss

  • Hold Me Tight

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Dreams on Fire

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Social Hygiene

    ★★★★

  • Night of the Living Dicks

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • No Trace

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • Like the Ones I Used to Know

  • The Sadness

    ★★★½

  • Fester

  • Death to 2020

    ★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • Underground

    ★★★★½

  • Midnight in a Perfect World

    ★★★★

  • Alien Worlds

    ★★★★

  • Saudade

    ★★★½

  • La vie des êtres

  • Mank

    ★½

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★

  • Alien on Stage

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★½

  • Septet: The Story of Hong Kong

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★