Sort by

payton has logged 18 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twitches

Twitches

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry