Sort by

paytin has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fireplace 4K: Classic Crackling Fireplace from Fireplace for Your Home

Fireplace 4K: Classic Crackling Fireplace from Fireplace for Your Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
Edit this entry  
28
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Edit this entry  
25
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
14
Silent

Silent

2014
×
Edit this entry  
14
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry