Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
02
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
Edit this entry  
16
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Pilots

Pilots

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Trap

The Trap

2019
×
Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry