Sort by

Bryce has logged 51 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Umma

Umma

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Requin

The Requin

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Good Mourning

Good Mourning

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Flight of the Phoenix

The Flight of the Phoenix

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry