Paco has logged 35 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gloria

Gloria

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepwalk

Sleepwalk

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
The Official Story

The Official Story

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zandalee

Zandalee

1991
×
Read the review Edit this entry  
05
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry