Sort by

pavlo has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Tour Presents: Lochdown

The Grand Tour Presents: Lochdown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Click

Click

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Garfield

Garfield

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry