Paul has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry