Paul has logged 37 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scalps

Scalps

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encounter in Space

Encounter in Space

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
MARS: Inside SpaceX

MARS: Inside SpaceX

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The First of the Few

The First of the Few

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hells Angels on Wheels

Hells Angels on Wheels

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vampire Hookers

Vampire Hookers

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Year in Space

A Year in Space

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Rage

Space Rage

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Giant Spider

The Giant Spider

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mindscape of Alan Moore

The Mindscape of Alan Moore

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Old Dark House

The Old Dark House

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 3 Worlds of Gulliver

The 3 Worlds of Gulliver

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spitfire

Spitfire

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Aftermath

In the Aftermath

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vampire Bat

The Vampire Bat

1933
×
★★
Read the review Edit this entry