Paul has logged 461 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bigfoot

Bigfoot

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Princess Warrior

Princess Warrior

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of 1920

Pirates of 1920

1911
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Centrespread

Centrespread

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Buck Rogers in the 25th Century

Buck Rogers in the 25th Century

1934
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joysticks

Joysticks

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battle of the Bulge

Battle of the Bulge

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creature

Creature

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Laserhawk

Laserhawk

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Psychotronic Man

The Psychotronic Man

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creatures from the Abyss

Creatures from the Abyss

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Magic Sword

The Magic Sword

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mutilations

Mutilations

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mutator

Mutator

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
633 Squadron

633 Squadron

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guns

Guns

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alienator

Alienator

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry