Sort by

Paulaloveshorror has logged 263 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Nanny's Night

The Nanny's Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gigi & Nate

Gigi & Nate

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Triggered

Triggered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Caught

Caught

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
when you accidentally select MEET AT DOOR

when you accidentally select MEET AT DOOR

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades of Blue with Selena Gomez

Fifty Shades of Blue with Selena Gomez

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Gets Darker

It Gets Darker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Setaceous

Setaceous

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Facies

Facies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buzzkill

Buzzkill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Z-GOAT: First Bleat

Z-GOAT: First Bleat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Redwood Massacre

The Redwood Massacre

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Got a Monkey's Paw

We Got a Monkey's Paw

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You're Not Home

You're Not Home

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bricks

Bricks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell Gig

Hell Gig

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spell on You

Spell on You

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Morse Code

Morse Code

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dinner After

The Dinner After

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Motorist

The Motorist

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry