• X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★½

  • In the Same Breath

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Undoing

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Hamilton

    ½

  • Extraction

  • Veneno

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★

  • American Factory

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Shakedown

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½