Sort by

paulina_frances has logged 56 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Desperados

Desperados

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry