Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry