Sort by
  • Do Revenge

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★½

  • Look Both Ways

    ★★★★★

  • 13: The Musical

    ★★½

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★½

  • Elvis

  • Sneakerella

    ½

  • Senior Year

    ★★

  • Crush

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • When We First Met

    ★★★★½

  • Hereditary

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Home Again

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • La La Land

    ★★★★½

  • Don't Worry Baby

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Two Night Stand

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★★★

  • Austenland

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★½

  • A Cinderella Story: Once Upon a Song

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • Another Cinderella Story

    ★★★★½

  • It's a Boy Girl Thing

    ★★½