• Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • All My Life

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Lynn + Lucy

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★