Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alpha Virtues

Alpha Virtues

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry