Sort by

Paul has logged 84 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happening: A Day for Night

The Happening: A Day for Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Visions of 'The Happening'

Visions of 'The Happening'

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Resident

The Resident

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For-Profit Online University

For-Profit Online University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broomshakalaka

Broomshakalaka

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creating Woodstock

Creating Woodstock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Woodstock: The Lost Performances

Woodstock: The Lost Performances

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dream Team

The Dream Team

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
AM1200

AM1200

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game 6: The Movie

Game 6: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Farewell: A Kobe Bryant Documentary

Farewell: A Kobe Bryant Documentary

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The NBA's 100 Greatest Plays

The NBA's 100 Greatest Plays

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
2001 Arizona Diamondbacks: The Official World Series Film

2001 Arizona Diamondbacks: The Official World Series Film

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nine Innings from Ground Zero

Nine Innings from Ground Zero

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive, He Said: A Cautionary Tale of Campus Revolution and Sexual Freedom

Drive, He Said: A Cautionary Tale of Campus Revolution and Sexual Freedom

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Drive, He Said

Drive, He Said

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kobe Doin' Work

Kobe Doin' Work

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kareem: Minority of One

Kareem: Minority of One

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magic & Bird: A Courtship of Rivals

Magic & Bird: A Courtship of Rivals

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry