Sort by

Paul has logged 1,072 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Keepers

The Keepers

1991
×
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goth Fitness

Goth Fitness

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Alpha Chow

Alpha Chow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rabbit Hood

Rabbit Hood

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knighty Knight Bugs

Knighty Knight Bugs

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knight-Mare Hare

Knight-Mare Hare

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jerry Hood and His Merry Meeces

Jerry Hood and His Merry Meeces

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Knight Droopy

Good Knight Droopy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad

Bad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Audition

The Audition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Key to Reserva

The Key to Reserva

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Return of the King

The Return of the King

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fantastic Journey of Mr. Bilbo Baggins, the Hobbit

The Fantastic Journey of Mr. Bilbo Baggins, the Hobbit

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit

The Hobbit

1966
×
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit Collection

The Hobbit Collection

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Daimajin

Wrath of Daimajin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of Daimajin

Return of Daimajin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mad, Mad, Mad Monsters

The Mad, Mad, Mad Monsters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph the Red-Nosed Reindeer 4-D

Rudolph the Red-Nosed Reindeer 4-D

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Animagic World of Rankin/Bass

The Animagic World of Rankin/Bass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Very Ghoul Log Christmas

A Very Ghoul Log Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry