Sort by

Páll Kristinn has logged 362 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mihkel

Mihkel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Vultures

Vultures

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Diskóeyjan

Diskóeyjan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psychomagic, a Healing Art

Psychomagic, a Healing Art

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
El Topo

El Topo

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Haze

Haze

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry