Sort by

Paula has logged 109 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Extraordinary Summer with Tess

My Extraordinary Summer with Tess

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
There's Always Vanilla

There's Always Vanilla

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Martin

Martin

1977
×
½
Edit this entry  
26
Private Property

Private Property

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Unborn

The Unborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Patrick

Patrick

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
earthearthearth

earthearthearth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flower

Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Water Drops on Burning Rocks

Water Drops on Burning Rocks

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Craigslist Killer

The Craigslist Killer

2011
×
★★
Edit this entry  
24
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Outside

The Outside

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cops

Cops

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Watcher

The Watcher

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mellow Mud

Mellow Mud

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry