Sort by
  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

  • Saw X

    ★★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Nun II

    ★★½

  • A Life Too Short: The Isabella Nardoni Case

    ★★½

  • Me Mataron 3 Veces

    ★★★★

  • The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders

    ★★★

  • Suitable Flesh

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★½

  • Close to Vermeer

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Run Rabbit Run

    ★★★★

  • Snow Falls

    ½

  • M3GAN

    ★★★

  • Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

    ★★★½

  • Capturing the Killer Nurse

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • Pickman's Model

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★½

  • She Said

    ★★★

  • The Watcher

  • Evil Tapes

    ½

  • The House

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★½

  • Venus

    ★★★★

  • Manticore

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • The Menu

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★

  • No Limit

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Sr.

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★

  • The Immaculate Room

    ★★★

  • Royalteen

    ½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Skinamarink

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★½

  • Alienoid

    ½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★★½

  • Way Out Ahead of Us

  • Abandoned

    ★★½

  • Don't Make Me Go

    ★★