• Tom Clancy's Without Remorse

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Paper Lives

  • Cherry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Below Zero

  • Palmer

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

  • The White Tiger

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Ripper

  • The Midnight Sky

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Project Power

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Auschwitz Report

    ★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • How to Fix a Drug Scandal

  • Unorthodox

  • The Occupant

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Photograph

  • Emma.

    ★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Time

  • Caliphate

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Chorão: Marginal Alado

    ★★½

  • #AnneFrank. Parallel Stories

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Collective

    ★★★

  • Chiara Ferragni: Unposted

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • The Lion King

  • Child's Play

  • Shaft

  • Toy Story 4

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★★