• Van Gogh

    ★★★★

  • Metropolis

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Bullets Over Broadway

    ★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Carlito's Way

    ★★★★½

  • Hollywood Ending

    ★★★

  • Million Dollar Baby

    ★★★★

  • Paris, Je T'Aime

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Another World

    ★★★½

  • Casablanca

    ★★★★½

  • The Chorus

    ★★★★½

  • Man on Wire

    ★★★½