• Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • A Stroke of Luck

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Inferno

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • The Siege of Jadotville

    ★★★½

  • Finding Dory

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • Toro

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Kiki, Love to Love

    ★★★

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Breathe

  • Hush

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Criando ratas

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Bride

    ★★★½

  • Palm Trees in the Snow

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Spanish Affair 2

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Regression

    ★★★

  • The Walk

    ★★★½

  • My Big Night

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

  • Spotlight

    ★★★★

  • Spy Time

  • Room

    ★★★★

  • Legend

    ★★★★

  • Irrational Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Circle

    ★★½

  • Youth

    ★★★★★

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Focus

  • Blackhat

  • Unbroken

    ★★★½

  • Big Eyes

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★½

  • American Sniper

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Torrente 5

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Marshland

    ★★★★