Vercet has logged 18 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
One Man Up

One Man Up

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bird

Bird

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Stories from the Kronen

Stories from the Kronen

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry