Sort by
  • Fourth of July

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Buddy Guy: The Blues Chase The Blues Away

    ★★★½

  • Memphis Depay - Met Beide Benen

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Uncorked

    ★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★½

  • The Marriage Escape

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Better Days

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Planet of the Humans

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Anna

    ★★★

  • Shaft

    ★★★

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Hustle

    ★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Kinks - Echoes of a World

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Gogol. A Terrible Vengeance

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Gogol. Viy

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Gogol. The Beginning

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Tulip Fever

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Dinner

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★