Sort by

Patrick has logged 344 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Infamous

Infamous

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blow Job

Blow Job

1964
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry