Sort by

Patrick has logged 33 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hostel

Hostel

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry