Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Bereavement

Bereavement

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malevolence

Malevolence

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Women

The Women

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Whiteout

Whiteout

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Dreams

Sweet Dreams

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stolen Face

Stolen Face

1952
×
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry