Patrick has logged 32 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Night Patrol

Night Patrol

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blonde Death

Blonde Death

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Celia

Celia

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Church

The Church

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Q

Q

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pigsty

Pigsty

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
Edit this entry  
07
La Chambre

La Chambre

1972
×
Edit this entry  
07
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yokai Monsters: 100 Monsters

Yokai Monsters: 100 Monsters

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry