Sort by

Patrick has logged 35 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Domino

Domino

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry