Patrick has logged 26 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tune in Tomorrow...

Tune in Tomorrow...

1990
×
★★
Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Baxter

The Baxter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry