Sort by

Patrick has logged 190 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
6 Below: Miracle on the Mountain

6 Below: Miracle on the Mountain

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ottoman Lieutenant

The Ottoman Lieutenant

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Horses

Wild Horses

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry